0 324 235 00 76 - 0 541 235 01 76

Sosyal Medyada Biz}

BASINDA BİZ

Ocak Ferforje, ilk yılında üretim hedefini aştı

Ocak Ferforje, ilk yılında bin ton işlenmiş dekoratif demir üretimi hedefini aştı. 

Dekoratif demir ürünleri üretim ve dağıtımında müşterilerine sürdürülebilir ürün ve hizmet sunan Ocak Ferforje, ilk yılında bin ton işlenmiş dekoratif demir üretimi hedefini aştı. Bu yıl yüzde 35 büyümeyi planlayan firma, istihdam ve yatırım finansmanı için dış kaynak kullanacak.

Özel sektörde edindikleri 10 yılı aşkın tecrübeyle 2015’in Aralık ayında şirketin faaliyete başladığını belirten Ocak Ferforje Genel Müdürü Eser Ocak, yıllık 4 bin 750 tonluk üretim kapasitesi, teknolojik makine alt yapısı, ulusal ve uluslararası lojistik merkezilerine yakınlığıyla avantajlı konumda olduklarını söyledi. Ocak, ürün gamlarında motifli demir, balkon ve pencere cumbaları, kelepçe, menteşe, makara, panel başlık, boru, profil, kapı, ayna kolları gibi ürünlerin bulunduğunu kaydetti. El emeği ile ferforje sanatını; modern tasarımla teknolojiyi birleştirip, imalatın her safhasında demire sıcaklık kattıklarını ve bu yıl yüzde 35 büyüme hedeflediklerini ifade eden Ocak, “Yurtiçi ve yurtdışı pazarında ürün ve hizmet çeşitlendirmedeki yüksek potansiyeli kullanarak pazar payımızı artırmak istiyoruz. 2016 yılında tamamen öz sermayemiz ile finanse ettiğimiz istihdam ve yatırımlarımızı 2017 itibarıyla dış kaynak kullanarak finanse etmeyi planlıyoruz” dedi.

Kaynak: istekobi.com.tr


 

Ocak Ferforje, ilk yılında bin ton üretim hedefini aştı

Dekoratif demir ürünleri üretim ve dağıtımında müşteri ve çözüm ortaklarına sürdürülebilir ürünler ve hizmetler sunan Ocak Ferfoje, ilk yılında bin ton işlenmiş dekoratif demir üretimi hedefini aştı. Bu yıl yüzde 35 büyümeyi planlayan firma, istihdam ve yatırım finansmanı için dış kaynak kullanacak. Özel sektörde edindikleri 10 yılı aşkın tecrübe ile 2015 yılının Aralık ayında faaliyete başlayan Ocak Ferforje’nin 2.000 metrekare kapalı alan üzerinde kurulu üretim tesisiyle hizmet verdiğini söyleyen Ocak Ferforje Genel Müdürü Eser Ocak, “Dünya ve Türkiye ekonomisi açısından bir sınav niteliğinde olan 2016 yılı için belirlemiş olduğumuz bin ton işlenmiş dekoratif demir üretimi hedefini aşarak büyük bir başarıya imza atmış bulunmaktayız.” dedi. 4 bin 750 ton yıllık üretim kapasitesi ve teknolojik makine altyapısı ile ulusal ve uluslararası lojistik merkezlerine yakınlığıyla avantajlı bir konumda bulunduklarını anlatan Ocak, ürün gamlarında motifli demir, balkon ve pencere cumbaları, kelepçe, menteşe, makara, panel, başlık gibi ürünlerin yanı sıra boru, profil, kapı, ayna kolları gibi ürünlerin de bulunduğunu kaydetti. Tesis bünyesinde çalışan genç ve dinamik kadrosunun yanı sıra, ülke genelinde yaygın bir satış ağlarının bulunduğunu anlatan Ocak, “Sektördeki deneyimimizin yanında; yeni üretim teknikleri kullanarak daha da modernleşen üretim anlayışımız ve makine altyapımız ile 2017 yılında yüzde 35 büyüme oranı hedeflemiş bulunmaktayız.” diye konuştu.

“Bu yıl dış kaynak kullanacağız”

Ocak, faaliyetlerine başlarken belirledikleri ‘Güvenli yaşam alanları için, yenilikçi ve dekoratif çözümler üretme’ misyonu doğrultusunda hem mevcut yurt içi pazarında ve hem de yurt dışı pazarında ürün ve hizmet çeşitlendirmedeki yüksek potansiyeli kullanarak pazar paylarını artırmak istediklerini vurguladı. Ocak, ” Dekoratif demir ürünleri konusunda estetik, teknolojik ve yenilikçi çözümler üreten, müşteri memnuniyeti ve verimliliğini ön planda tutan, ürün ve hizmetlerini dünya çapında ihtiyaç sahiplerine ulaştıran küresel bir firma olmak vizyonu ile ülkemiz açısından kritik gelişmelerin gerçekleştiği 2016 yılında tamamen öz sermayemiz ile finanse ettiğimiz istihdam ve yatırımlarımızı 2017 yılı itibarı ile dış kaynak kullanarak finanse etmeyi planlamaktayız.” dedi.

“Küresel firma olma yolunda ilerliyoruz”

Günümüzde giderek daha da ağırlaşan sosyal ve çevresel faktörlerin baskısı altından kurtularak, güvenli yaşam alanları ihtiyaçlarının karşılanması konusunda estetik, teknolojik ve verimli çözümler üreterek daha güvenli yaşam alanları oluşturmaya katkıda bulunduklarını vurgulayan Ocak, “Sürdürülebilir müşteri memnuniyetini ve kaliteli ürünler ve hizmetler üretmeyi ilke edinen bir kurum olarak, teknoloji ve yeniliğe verdiğimiz önem, kapasite artırım kabiliyetimiz, dünya standartlarında ürünlerimiz, ulusal ve uluslararası lojistik merkezlerine yakınlığımız, Ar-Ge ve yatırım projelerimiz, çevreye ve insana verdiğimiz değerler ile küresel firma olma yolundaki hedeflerimize hızla ilerlemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Eser Ocak, el emeği ile ferforje sanatını; modern tasarımlar ile teknolojiyi birleştirip, imalatın her safhasında demire sıcaklık kattıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Dünya Gazetesi